Plan rekolekcji parafialnych, 14-17.03.2021

Prowadzi: ks. Przemysław Król SCJ (sercanin)

 

Niedziela 14.03.2021 (porządek Mszy niedzielny)

7:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

9:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

10:30 – Msza święta (dla dzieci – transmitowana przez internet) z nauką rekolekcyjną

12:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

16:00 (Regut) – Msza święta z nauką rekolekcyjną

17:15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną (transmitowane przez internet)

18:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek –środa (15-17.03.2021)

7:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

10:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną (transmitowana przez internet)

16:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

18:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną (w środę Nowenna do M. B. N. P.)

20:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną (transmitowana przez internet)

 

Dzieci przychodzą na rekolekcje z rodzicami.

Kandydaci do bierzmowania mają swoją Mszę na g. 20:00.

We środę będziemy mieli dzień chorych: o g. 16:00 – Msza święta w intencji chorych, a po każdej Mszy świętej – możliwość przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych.

W niedzielę nie ma spowiedzi.

Od poniedziałku do środy – spowiedź 30 min. przed Mszą św.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 14 marzec 2021 r., 4 Niedziela Wielkiego Postu.

  1. W kościele mogą przebywać tylko osoby w maseczkach, z zachowaniem odległości.
  2. Możliwość przyjęcia Komunii św. w niedzielę tylko o godz. 14:00.
  3. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz w Internecie.
  4. W czasie rekolekcji – kancelaria nieczynna.
  5. Zapraszam wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym w środę na godz. 20:00.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek będzie ofiarowana za Ojczyznę, parafię oraz jako dziękczynienie za przeżyte rekolekcje.
  7. W najbliższy piątek (19.03), z racji na Uroczystość Św. Józefa – można spożywać pokarmy mięsne.
  8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki, o godz. 17.15 i o godz. 19.00. Dzieci przychodzą na Drogi Krzyżowe z rodzicami.
  9. Najbliższa Droga Krzyżowa będzie za dzieci nienarodzone oraz jako przygotowanie do duchowej adopcji dziecka poczętego.
  10. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Za udział w nabożeństwach Męki Pańskiej można uzyskać odpust zupełny.
  11. Transmisje Mszy świętych z naszego kościoła są na stronie Msze.live (https://app.transmi.to/player/80). Link na stronie internetowej parafii i facebooku. Godziny najbliższych transmisji:
    • Poniedziałek – środa (15.03-17.03) Msze św. o g.: 10:00 i 20:00
    • Środa, (17.03) godz. 18:00: Nowenna do M. B. N. P., Msza święta i Nowenna do św. Józefa.
    • Piątek, (19.03) g. 18:00: Nowenna do Miłosierdzia Bożego, Msza święta, oraz Droga Krzyżowa
    • Niedziela, (21.03): g. 10:30: Msza św.; g. 17:15: Gorzkie Żale.
  12. Ponawiam prośbę o modlitwę w intencji złodziei, kradnących z cmentarza.
  13. Proszę o modlitwę w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  14. Akcja zbierania nakrętek trwa. Bardzo dziękuję.
  15. Zapowiedzi:
  16. Prasa katolicka: Idziemy 5zł; Niedziela 6 zł; Gość niedzielny 6 zł; Do odebrania w zakrystii jest Któż jak Bóg.

INTENCJE MSZALNE 15-21.03.2021

Poniedziałek 15.03. Św. Klemensa Marii Hofbauera, prezbitera
7:00 +Witolda, Aleksandrę, Józefa Masnych, dziadków Masnych, Możdżonków
10:00 +Dorotę Starosz (intencja pogrzebowa)
16:00 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla Małgorzaty w 52r. urodzin oraz dla całej rodziny
18:00 +Henrykę (15r.śm.), Stanisława, Andrzeja Broniszów, Andrzeja Okrąglewskiego
20:00 +Józefę (14r.śm.), Feliksa Pyzów
Wtorek 16.03.  
7:00 +Władysławę (1r.śm.), Franciszkę Sokołów, zr. Sokołów, Strzeżyszów, Stanisława Dziedzica
10:00 +Stanisława Wilczka (intencja pogrzebowa)
16:00 +Feliksa, Czesławę, Jerzego, Lucynę, Andrzeja Żebrowskich, Eufemię, Jana Żołądków, Witolda Laskusa
18:00 +Tadeusza (26r.śm.), Helenę Porębskich, Jadwigę, Kazimierza Laskowskich
20:00 +Henryka, Bogdana, Wyglądałów, rodziców Wyglądałów, Żeglińskich
Środa 17.03. Św. Patryka, biskupa
7:00 +Bolesława, Stanisławę Drzewoszewskich, zr. Drzewoszewskich
10:00 +Zbigniewa, Zofię, Stefana Krzemińskich, Jacka, Zofię, Henryka Mielcuchów
16:00 Za chorych
18:00 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla Krystiana i Aleksandry Mrozów oraz dla ich rodziców (27.01-24.03);

O szczęśliwe rozwiązanie dla Beaty i zdrowie dla matki i dziecka;

+Teresę Miernicką (6.01-8.09);

+Leokadię Sokół (6.01-8.09);

+Stanisława Szeląga (6.01-8.09);

+Piotra Zduńczyka (6.01-8.09);

+Edwarda Skolmowskiego (6.01-8.09);

+Zdzisława Bąka (13.01-12.05);

+Sławomira Winiarka (13.01-29.12);

+Jacka Skoczka (13.01-29.12);

+Zenona Gorę (13.01-29.12);

+Ryszarda Pujera (13.01-12.05);

+Jadwigę Cygan (13.01-12.05);

+Wiesława Strzeżysza (13.01-12.05);

+Mariannę Bąk (13.01-12.05);

+Józefa Krupę (13.01-12.05);

+Małgorzatę Trzeciak (13.01-12.05);

+Marię Chodkiewicz (20.01-29.12);

+Krzysztofa Skolmowskiego (20.01-22.09);

+Andrzeja Laskusa (20.01-19.05);

+Józefa Piętkę (10.2-9.6);

+Jana Kąkola (10.2-7.4);

+Wandę Szostak (10.2-9.6);

+Alicję Zalewską (17.02-14.04);

+Antoniego Sybilskiego (17.02-14.04);

+Mirosława Zawadę (17.02-29.12);

+Bożenę Wieczorkowską (17.02-25.08);

+Dariusza Rosłońca (24.2-23.6);

+dusze w czyśćcu cierpiące (3.03-28.4);

+Krystynę Trzeciak (10.03-8.09);

+Janinę Popis (10.03-7.07);

+Henryka Główkę (10.03-7.07);

+Barbarę Komorowską (10.03-5.05);

+Ryszarda Szopę (17.03-17.11);

+Leokadię Grzywacz (17.03-12.05);

+Barbarę i Stanisława Michalaków (17.03-15.09);

+Tomasza Żmiejko (17.03-29.12);

+Witolda Gniadka (1r.śm.);

+Witolda Laskusa (od Marii i Tadeusza Żebrowskich);

20:00 +Janinę, Wacława, Ryszarda Szopów
Czwartek 18.03. Św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
7:00 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla Heleny w 85r. urodzin oraz dla całej rodziny
18:00 +Henryka Skolmowskiego (1r.śm.)
Piątek 19.03. Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
7:00 +Stanisława Dźwigałę, Janinę, Stanisława Szydłowskich, zr. Bąków, Szydłowskich, Dźwigałów
18:00 +Sławomira Winiarka (15.01-21.05);

+Teresę Bartochowską (15.01-21.05);

+Janinę Ostrowską (15.01-21.05);

+Jana Osiaka (15.01-21.05);

+Reginę i Andrzeja Brodów (15.01-21.05);

+Krzysztofa Krupę (29.1-23.3);

+Zenona Gorę (5.02-9.04);

+Józefa Piętkę (5.02-16.04);

+Ewę i Martę Dunin-Horosiewicz (12.2-16.4);

+Wiesława Strzeżysza (19.02-23.04);

+Krzysztofa Skolmowskiego (26.2-30.4);

+Józefę, Jana, Wacława, Anielę Gniadek, Genowefę, Bolesława, Wacława Grajdę;

+Wiesława Zawadkę (od Filipowiczów i Żaroniów);

+Mirosława Zawadę (od Zawadów i Sikorskich);

+Ryszarda Szopę (m-c po śm.); +Barbarę Michalak (od Trzeciaków i Kominków);

+Tomasza Żmiejko (od pracowników Nadleśnictwa Celestynów) (nowenna 19.03-28.05)

Sobota 20.03.  
7:00 +Józefa, Stefanię Kurdejów, Jana, Stefanię Zduńczyków, Jarosława Skupa
18:00 +Janinę Skoczek (5r.śm.), Józefa, Władysława, Helenę Kilim
Niedziela 21.03. 5 Niedziela Wielkiego Postu
7:00 +Helenę, Annę, Józefa Nowaków
9:00 +Kamila Popisów (24r.śm.), zr. Popisów, Szelęgów, Damiana Sybilskich
10:30 +Bolesława, Stanisława, Zofię Strzelców, Antoniego, Zofię Zawadków, Wojciecha Czajkę
12:00 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla fundatorów Kapliczek różańcowych (7.03-26.12);

Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla małżeństw prowadzących i uczestniczących w kursie przedmałżeńskim (14.03-9.05);

+ks. Lucjana Musielaka (21.02-18.04);

+Andrzeja Gontarczyka (17.01-16.05);

+zr. Cherubinów, Masnych, Bąków, Ulinowiczów (7.2-26.12);

+Leokadię Grzywacz (m-c po śm.);

+Stefana Rendaszka;

+Witolda Laskusa (od Wałachowskich i Cebulów);

+Halinę Grzywaczewską (m-c po śm.);

+Stefanię Kamińską (6r.śm.);

+Bronisławę Zawadkę (36r.śm.), zr. Niemczaków, Osiaków, Zawadków, dusze w czyśćcu cierpiące;

+Tomasza Żmiejko (od dzieci, rodziców i wychowawcy z kl. II b);

16.00 Regut +Witolda Gniadka (1r.śm.)
18:00 Za parafian