Nowenny

Nowenna do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły Naszego Życia

W Wielkim Poście Roku Pańskiego 2017 zachęcamy was Siostry i Bracia do podjęcia praktych duchowych. Przeżywając trud męki Chrystusowej i pamiętając o pełnym chwały zwycięstwie Chrystusa Pana, proponujemy Wam podjęcie dziewięciodniowej nowenny do Matki Boskiej Rozwiązującej Węzły Naszego Życia. Pragniemy w ten sposób za przyczyną Matki Boskiej uporać się z naszą nędzą duchową. Wpisując się w tegoroczne słowa Ewangelii rozpoczynające orędzie papieża Franciszka na Wielki Post: Stał się ubogim, aby wzbogacić nas swoim ubóstwem (por. 2 Kor 8,9), chcemy Wszyscy „na wzór naszego Nauczyciela odkryć w sobie powołanie chrześcijanie do tego, aby dostrzegać różne rodzaje nędzy trapiącej nas i naszych braci”.

Głównym celem nowenny jest zbliżenie się do Chrystusa i zarazem uświadomienie sobie, iż jedyna i zarazem najkrótsza drogo do Niego wiedzie przez Maryję. Chcemy oddać Bogu przez Matkę nasze zniewolenia, słabości, lęki, nałogi. Chcemy na nowo odkryć sens życia, przywrócić nadzieję, odbudować godność człowieka, rozpalić miłość, odnaleźć wartość życia rodzinnego. Pamiętajmy, iż Maryja jest jedyną kobietą, której Jezus niczego nie odmawia. To Maryi najbardziej obawia się szatan. Oddając siebie lub innych pod opiekę Matki, mamy pewność otrzymania Bożego błogosławieństwa.

Nowennę rozpoczynamy od poniedziałku – 06.03.2017 roku i trwać w niej będziemy przez dziewięć kolejnych dni, aż do wtorku – 14.03.2017 roku. Modlimy się indywidualnie, każdy w intencji jednego węzła zniewalającego nas lub inną osobę. Ostatniego dnia o godz. 19:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta we wszystkich intencjach ofiarowywanych w czasie trwania nowenny – o rozwiązanie węzłów naszego życia. W czasie odmawiania nowenny nie zniechęcajmy się, pamiętajmy, iż tam, gdzie ma wydarzyć się dobro bardzo często chce wkroczyć szatan. Bierzmy siłę z Jezusa, który mimo trzykrotnego kuszenia, nie złamał się. Weźmy ten krzyż i kroczmy z Maryją i Chrystusem.

Przed Kościołem rozprowadzane będą ulotki z treścią nowenny i sposobem jej odmawiania. Ta sama treść jest również zamieszczona na stronie internetowej naszej parafii, jak również na profilu Facebookowym.

Zachęcamy wszystkich do wspólnotowego podjęcia nowenny.

Tak się modlimy w tej nowennie -> kliknij