Ogłoszenia duszpasterskie, 1 kwietnia 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE,
1 kwietnia 2018 r. 1 Niedziela Wielkanocna

 1. Trwamy w radości ze zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W duchu radości i wdzięczności pragnę skierować podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych Wielkich i Świętych Dni:
 • Dziękuje ks. Lucjanowi Musielakowi za dzisiejsze Słowo Boże i celebracje Eucharystii oraz ks. Eugeniuszowi, ks. Jackowi i innym kapłanom za posługę konfesjonału.
 • Dziękuję kręgom DK jak również katechetom i katechetkom oraz dzieciom za przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych, Dziękujemy też wszystkim wspólnotom za uczestnictwo i wspólną modlitwę w nabożeństwach Pasyjnych i rekolekcjach oraz przyjęcie Komunii św. Dziękuje ks. Lucjanowi za prowadzenie nabożeństw Gorzkich Żali i wygłoszone kazania pasyjne.
 • Dziękuję rodzicom, których dzieci przygotowują się do sakramentu Pokuty i Eucharystii: Marzenie i Krzysztofowi Egertom, Sabinie i Arturowi Grochalom, Annie i Ryszardowi Piętkom, Joannie i Mirosławowi Zduńczykom, Karolinie i Tomaszowi Wyglądałom, Agnieszce i Piotrowi Cyganom, Andrzejowi Antosiewiczowi, Krzysztofowi Zięcinie, Krzysztofowi Zawadzie, Krzysztofowi Wiśniewskiemu, Markowi Pilewskiemu, Grzegorzowi Książkowi, Dariuszowi Cicheckiemu, Piotrowi Rosłońcowi, Krzysztofowi Wilczkowi, Małgorzacie Żochowskiej, Annie Strzeżysz, a także Romanowi Wyglądale, Marii Żebrowskiej i Janowi Grajdzie za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Strażakom z Dąbrówki, Celestynowa i Reguta za czuwanie przy Grobie Pańskim i udział w procesji Rezurekcyjnej. Procesja Eucharystyczna w galowych mundurach jest tak urzekająca i już dzisiaj macie zaproszenie, które będzie ponowione na uroczyste procesje Bożego Ciała i odpustu parafialnego na 15 sierpnia. Z góry dziękuje za przyjęcia zaproszenia.
 • Służbie Liturgicznej (ceremoniarzowi, lektorom, ministrantom, wspólnotom Ruchu Światło-Życie: młodzieżowej i Domowego Kościoła, wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, wspólnocie Wniebogłosy) za przygotowanie i posługę w liturgii Wielkiego Tygodnia oraz adoracji.
 • Panu Sławomirowi i chórowi Celestis za przygotowanie i prowadzenie śpiewów oraz uświetnienie uroczystości.
 • Pani Mirosławie, katechetce, oraz dzieciom za przygotowanie i udział w procesji rezurekcyjnej, zwłaszcza tym najmłodszym sypaczkom kwiatów.
 • Ruchowi Totus Tuus i Asyście za pilnowanie porządku i dostojne poprowadzenie procesji, a także panu Rafałowi Filipowiczowi za posługę porządkową na procesji i panu Marianowi Rosłońcowi za nagłośnienie Drogi Krzyżowej i całego poranka Wielkanocnego.
 • Panu Janowi – kościelnemu za ciągłą posługę w kościele, paniom: Janinie, Helenie, Zenonie za dbanie o czystość obrusów i szat liturgicznych, i za porządek w kościele paniom Annie i Marii.
 • Pani Dorocie i jej wspomagającym za dekoracje kwiatowe.
 • Wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do kościoła i Grobu Pańskiego.
 • Wszystkim uczestnikom porannych Jutrzni, ciągłego czuwania i adoracji Pana Jezusa oraz wieczornych Liturgii za obecność i modlitwę. Szczególnie zaś tym, którzy głośno i z hukiem obwieścili całej parafii, że Jezus naprawdę Zmartwychwstał i Żyje.
 • Dziękujemy za przesłane nam życzenia Wielkanocne. Ja również życzę wszystkim Parafianom i Gościom, by Zmartwychwstały Pan wypełnił serca nadzieją i radością.
 1. Drugi Dzień Świąt: Msze św. jak w niedzielę; Nie ma Mszy św. w Regucie. Taca na KUL. Uroczysta adoracja Zmartwychwstałego Pana (2 kwietnia) o godz. 19.00. Adorację poprowadzi wspólnota „Wniebogłosy”. Zapraszamy serdecznie.
 2. Nowenna przed świętem Miłosierdzia, w poniedziałek po Mszy św. godz. 9.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 (z wyjątkiem piątku). Zapraszamy.
 3. Godzina Miłosierdzia dla świata w przyszłą niedziele o 15.00. Będzie Koronka do Bożego Miłosierdzie i droga Światła Zapraszamy.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 koronka do św. Michała Arch. i nowenna
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana za mieszkańców Celestynowa z ul Poniatowskiego pamiętać będziemy o powołaniach. Proszę o przygotowanie rozważań. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek w Oktawie Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne
 7. I piątek miesiąca. Wizyta u chorych od godz.8.30. Zapraszamy do spowiedzi. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i Msza św.
 8. I sobota miesiąca. Modlitwy nasze rozpoczynamy o godz.7.00. Msza św. o godz. 8.00.
 9. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii będzie 7 maja br.
 10. Przypominam rodzicom dzieci komunijnych o spotkaniach, które przygotują was bezpośrednio do uroczystości I komunii św. waszych dzieci. Spotkania 8, 15, 22 kwietnia o godz. 19.00 w kościele. Spotkania poprowadzi małżeństwo z Warszawy. Przynosimy na kartce swój podpis. Zbierzemy je. Przydadzą się na 13 maja. Zapraszamy.
 11. Bardzo proszę o modlitwę, aby jak najwięcej parafian podjęło duchową adopcje dziecka poczętego w dniu Zwiastowania Pańskiego 9 kwietnia. Więcej informacji podam w niedzielę, 8 kwietnia, na Mszach św.
 12. Zapraszamy do zgłaszania się na pielgrzymki: można wpisywać się na listy rezerwowe.
  Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się, jest też szczegółowy paragram.
 13. Wójt Gminy Celestynów, wraz z Radnymi, składa podziękowania mieszkańcom za aktywny udział i uczestniczenie w konsultacjach społecznych. Szanowni Państwo, informujemy, iż 695 mieszkańców Celestynowa złożyło ankiety w sprawie budowy tunelu/wiaduktu w Celestynowie. 98% odpowiadających jest za rozwiązaniem problemu komunikacyjnego przejazdu przez tory kolejowe w Celestynowie. Również 98% odpowiadających jest za lokalizacją tunelu/wiaduktu w bezpośrednim sąsiedztwie przejazdu kolejowego na ul. Jankowskiego.
 14. Pielgrzymki do Obór 14 kwietnia, a do Kalisza 21 kwietnia.
 15. Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Żołądek, kawaler z Celestynowa par. tut. i Anita Piotrowska, panna z Ludwikowa, par. Sobików. Zap. 2.
Piotr Skajser, kawaler z Łomży, par. Miłosierdzia Bożego  i Agnieszka Łastowska, panna z Celestynowa, par. tut. Zap. 2.
Damian Mateusz Komorowski, kawaler z Wołomina, par. MB Częstochowskiej i Weronika Maria Zgutka, panna z Celestynowa, par. tut. Zap. 2.
Damian Wyglądała , kawaler z Dąbrówki, par. tut. i Martyna Niewczas, panna z Woli Duckiej, par. Ostrów. Zap. 1.

 1. Prasa katolicka Idziemy