Ogłoszenia duszpasterskie, 11 listopada 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE,
11 listopada 2018 r., 32 niedziela zwykła

 1. Dzisiaj Święto 100-lecia odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na koncert do kościoła na godz.11.30 następnie będzie Msza św. tuż po godz. 12.00 następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem i odsłonięcie tablicy pamiątkowej i poświecenie przy Urzędzie Gminy. Msze św. będzie celebrował i słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Małek SCJ.
 2. Zapraszam wraz ze wspólnotą „Wniebogłosy” na muzyczne uwielbienie Pana w niedziele, 11 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Myśl modlitwy: Błogosławieni cisi robią wszystko, aby panować nad gniewem nie dążą do odwetu. Pragną, aby wśród ludzi panowała harmonia. Przeciwnicy gniew, zemsta to środki ich działania. Dla nich krzyk, dążenie po trupach. Ziemia drży z przerażenia, gdy słyszy ich kroki Wydaje im się, że są dziedzicami ziemi.
 3. Zapraszam na Msze św. w poniedziałek tj. 12 listopada na godz.20.00 wszystkie wspólnoty i zainteresowanych z błogosławieństwem indywidualnym na zakończenie.
 4. Spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 20.00 w oratorium.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana za mieszkańców ul. Narutowicza i Partyzantów, a także wszystkie nasze parafialne sprawy, łącznie z uszanowaniem powagi dnia śmierci Pana Jezusa i za wszystkich wiele działających bez odpowiedzialności za swoje czyny. Będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Kochani nie bójcie się korzystać z daru tej modlitwy.
 6. Proszę wszystkich parafian, którzy włączyli się w modlitwę różańcową za Ojczyznę, aby zechcieli przynieść obrazek podpisany lub nie i złożyli do koszyczka, który stoi przy ołtarzu. Wszystkie obrazki, w dniu 11 listopada złożone będą, jako nasz dar w właściwym miejscu przygotowanym na pomniku. Poświęcać nowej tablicy nie będziemy gdyż w tej szklanej tablicy będą Wasze obrazki uświęcone modlitwą. W najbliższym czasie będziemy mogli ja widzieć..
 7. Spotkanie mł. Ruchu Światło-Życie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00; w oratorium.
 8. Spotkanie przed uroczystością I Komunii Świętej dla rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę 18 listopada o godz.19.00 w kościele.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (kl. I) w niedzielę 18 XI o 19.15 w oratorium.
 10. Akcja zbierania nakrętek trwa.
 11. Wszystkich, którzy zadeklarowali swój dar ufundowania ławki zgłaszają się albo do mnie albo bezpośrednio do p. Jacka Adamczyka. Koszt ławki jak zostało to powiedziane wynosi 2.500 zł. Proboszcz dziękuje a Bóg wynagradza. Już dziesięć rodzin złożyło swój dar. Bóg zapłać. Przewidziana ilość ławek w naszym kościele to 30 sztuk.
 12. bp. Romuald Kamiński nasz pasterz diecezji zaprasza na 17 listopada do katedry na godz.12.00 wszystkich złotych i srebrnych jubilatów par małżeńskich na Msze św.
 13. Słowa uznania i wdzięczności składam wszystkim, którzy ofiarowali za kapłanów modlitwę kwiaty i znicze. Bóg zapłać
 14. Zapraszam braci ze wspólnoty Totus Tuus na spotkanie w przyszłą niedzielę, 18 listopada na godz. 17.00 do oratorium św. Faustyny.