Sie 13

Ogłoszenia duszpasterskie, 13 sierpnia 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE,
19 Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

 1. Duchowi pielgrzymi spotykają się codziennie na modlitwie o godz. 20.00. Zawsze można do tej wspólnoty dołączyć. Przynosimy ze sobą karki z zapisanymi intencjami. Będziemy je czytać i modlić się w tych intencjach tajemnicami różańca. Zapraszamy.
 2. Nasza parafia będzie przeżywać odpust parafialny we wtorek, 15 sierpnia. Do tej uroczystości pragniemy się przygotować przez Nabożeństwo Czterdziestogodzinne – całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która już trwa od soboty., W poniedziałek będzie zbierana taca.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo Czterdziestogodzinne, do adoracji Pana Jezusa. Dzisiaj adoracja będzie indywidualna od 13.00 do 18.00. W poniedziałek: od godz. 8.00 do 9.30 mieszkańców Reguta; od 9.30 do 11.00 mieszańców Dąbrówki, Lasku i Tabora; od 11.00 do 12.30 mieszkańców Celestynowa zza torów; od 12.30 do 14.00 mieszkańców Celestynowa od ul. Reguckiej do Osieckiej od 14.00 do 15.30 mieszkańców Celestynowa od ul. Reguckiej do cmentarza; od 15.30 do 17.00 wszystkich, którzy wcześniej nie mogli się spotkać z Jezusem. Dyżur w konfesjonale w godz. 9.00-12.00, a od godz. 16.30 spowiadają wszyscy kapłani.
 4. We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP; obrzęd błogosławieństwa ziół kwiatów po każdej Mszy św. W naszej parafii to także uroczystość odpustowa, dlatego Msza św. z homilią odpustową i procesją eucharystyczną o godz. 12.00. pod przewodnictwem o. Bernarda Morawskiego OFMCap. Zapraszamy poczty sztandarowe naszej parafii i całą asystę łącznie z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi i maleńkie dziewczynki do sypania kwiatków.
 5. Zapraszamy pielgrzymów duchowych i pieszych, we wtorek na godz. 20.00 na cmentarz, by tam modlić się za naszych zmarłych. Bedzie uroczyste zakończenie naszych pielgrzymek.
 6. 15 sierpnia przypada 97 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 7. O północy z wtorku na środę, (czyli od środy 16.08.), rozpoczynamy nasze Jerycho różańcowe, które zakończy się o północy z soboty na niedzielę (16 .09.).
 8. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana za wspólnotę, która prowadzi adorację, za nasze rodziny, aby było w nich więcej miłości, szacunku, pokory, aby były Bogiem silne, a wtedy będą powołania, będzie piękne oblicze parafii, Ojczyzny, oraz za misje, za poczęte życie, za uzależnionych i we wszystkich osobistych intencjach. Modlitwy prowadzi RRR św. Faustyny. Zapraszamy na osobistą adorację Pana Jezusa w ciszy od godz. 19.15 do 20.15
 9. W przyszła niedzielę będziemy gościć ks. Grzegorza Mioduchowskiego proboszcza z Nadmy, który wygłosi Słowo Boże a ofiary złożone na tace przekażemy na budowę tamtej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. W niedzielę, 20 sierpnia br. będziemy obchodzić dni Celestynowa i 65 rocznicę powstania naszej gminy. W imieniu Wójta Gminy pana Witolda Kwiatkowskiego i Przewodniczącego Rady pana Romualda Zientali zapraszamy na Msze św. o godz. 14.30 do kościoła i dalszy program uroczystości, szczegóły na plakatach.
 • Zapowiedzi przedślubne:

Maciej Starosz, kawaler z Celestynowa par. tut. i Sylwia Staros, panna z Pogorzeli par. Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie. Zap. 2.

Łukasz Zarzycki, kawaler z Jatnego par. św. Stanisława bpa i m w Ostrowie i Katarzyna Dąbrowska, panna z Celestynowa par. tut. Zap. 2.

Daniel-Krzysztof Masny kawaler  z Celestynowa par tut. i Sylwia Szuchnik panna z Kołbieli par. św. Trójcy. Zap.2.

Łukasz Patryk Turzyński, kawaler z Warszawy, par. Narodzenia NMP i Marta Piesio, panna z Celestynowa, par. tut. Zap. 2.

Radosław Osica, kawaler z Celestynowa par tut. i Katarzyna Załęska, panna z par. św. Wawrzyńca w Gliniance. Zap.1.

 

 1. Prasa katolicka Idziemy: