Ogłoszenia duszpasterskie, 16 września 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE,
16 września 2018 r., 24 niedziela zwykła

 1. Zapraszam wraz ze wspólnotą „Wniebogłosy” na powakacyjne muzyczne uwielbienie Pana, dzisiaj o godz. 19.00. Będziemy uwielbiać i prosić Pana o dobry wybór dla wszystkich ludzi: Dzisiaj wybór miedzy: „Błogosławieni ubodzy w duchu albowiem do nich należy Królestwo Boże”, a „Jeśli wierność prawom to tym, które sobie wybiorą. Bogactwo i uznanie jest ich uzależnieniem”.
 2. Spotkanie dla młodzieży kl. I, która przygotowuje się do bierzmowania dzisiaj 16 września o godz. 19.15 w oratorium. Proszę wziąć 20zł na „stadion młodych”
 3. Od jutra, 17.09 rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły i kończymy Mszą św. 26 września o godzinie 18.00. Zapraszam.
 4. We wtorek, w święto patrona dzieci św. Stanisława Kostki. Zapraszam chętnych rodziców i dzieci z tornistrami na Mszę św. o godzinie 18.00. Bedzie poświęcenie.
 5. Spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o godzinę 20.00 w oratorium św. Faustyny. Zapraszam
 6. Pan sołtys Tomasz Wyglądała zaprasza mieszkańców na zebranie, które będzie dotyczyło podziału środków na przyszły rok. Spotkanie w środę o godzinie 18.00 w Hali Sportowej.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana za mieszkańców ul. Witosa i Brzozowej, a także wszystkie nasze parafialne sprawy, łącznie z uszanowaniem powagi dnia śmierci Pana Jezusa i za wszystkich wiele mówiących bez odpowiedzialności za wypowiadane słowo. Będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Kochani nie bójcie się korzystać z daru tej modlitwy.
 8. Spotkanie młodzieżowej wspólnoty Ruchu Światło-Życie w piątek o godz. 18.00; rozpoczniemy Mszą świętą, później w oratorium.
 9. Zbiórka ministrantów (SP i Gim.) w sobotę, o godz. 8.30. Zapraszam od kl. III.
 10. Emiliana z Otwocka-Świdra zaprasza dziewczynki od klasy IV Sz. Podst. wzwyż na spotkanie w sobotę, 22 września na godz.10.30 do oratorium św. Faustyny. Spotkanie organizacyjne, na którym się utworzą wspólnoty wiekowe. Zainteresowanych zapraszam.
 11. Pielgrzymi do Ziemi Świętej, którzy wpłacili zaliczkę, proszę o dopłatę (1100 zł).
 12. Zapraszam do modlitwy różańcowej za naszą Umiłowaną Ojczyznę przed setną rocznicą odzyskania Niepodległości. Podaje program:
  4. Ofiarowanie PJ w świątyni 16 września
  5. Znalezienie PJ w świątyni 17 września
  1. Chrzest PJw Jordanie 18 września
  2. Cud w Kanie Galilejskiej 19 września
  3. Głoszenie Ewangelii i wzywanie do nawrócenia 20 września
  4. Przemienienie na górze Tabor 21 września
  5. Ustanowienie Eucharystii 22 września
  1. Akcja zbierania nakrętek trwa.