Kwi 16

Ogłoszenia duszpasterskie, 16 kwietnia 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE,
1 Niedziela Wielkanocna, 16 kwietnia 2016 r.

 1. Trwamy w radości ze zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W duchu radości i wdzięczności pragnę skierować podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych Wielkich i Świętych Dni:
 • Dziękuje ks. dr. Eugeniuszowi Jankowskiemu za Słowo Boże oraz ks. Eugeniuszowi, ks. Jackowi i ks. Gerardowi i innym kapłanom za posługę konfesjonału.
 • Dziękuję kręgom DK za przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych, Dziękujemy też wszystkim wspólnotom za uczestnictwo i wspólną modlitwę w nabożeństwach Pasyjnych i rekolekcjach oraz przyjęcie Komunii św. Dziękuje ks. Eugeniuszowi za prowadzenie nabożeństw Gorzkich Żali i wygłoszone kazania pasyjne.
 • Dziękuję rodzicom, których dzieci przygotowują się do sakramentu bierzmowania jak i samym kandydatom: Marcinowi i Kacprowi Gasom, Iwonie Aleksandrze i Arturowi Żebrowskim, Hannie, Pawłowi i Tomaszowi Dziedzicom, Agacie Skolimowskiej, Annie Jędrykiewicz, Beacie Cieślak, Renacie Kowalskiej, Urszuli Garwolińskiej, Agnieszce i Dawidowi Kucharskim, Robertowi Książkowi, Zdzisławowi Szostakowi, Jackowi Adamczykowi, Kacprowi Malarzowi a także Annie Strzeżysz, Marii Żebrowskiej i Janowi Grajdzie za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego.
 • Strażakom z Dąbrówki, Celestynowa i Reguta za czuwanie przy Grobie Pańskim i udział w procesji Rezurekcyjnej. Procesja Eucharystyczna w galowych mundurach jest tak urzekająca i już dzisiaj macie zaproszenie, które będzie ponowione na uroczyste procesje Bożego Ciała i odpustu parafialnego na 15 sierpnia. Z góry dziękuje za przyjęcia zaproszenia.
 • Jackowi i Służbie Liturgicznej (lektorom, ministrantom, młodzieży oazowej, Domowemu Kościołowi, wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i wspólnocie Muzyczne Uwielbienie Pana Wniebogłosy) za przygotowanie i posługę w liturgii Wielkiego Tygodnia oraz adoracji.
 • Panu Sławomirowi i chórowi Celestis za przygotowanie i prowadzenie śpiewów oraz uświetnienie uroczystości.
 • Pani Mirosławie, katechetce oraz dzieciom za przygotowanie i udział w procesji rezurekcyjnej, zwłaszcza tym najmłodszym sypaczkom kwiatów.
 • Ruchowi Totus Tuus i Asyście za pilnowanie porządku i dostojne poprowadzenie procesji, a także panu Rafałowi Filipowiczowi za posługę porządkową na procesji i panu Marianowi za nagłośnienie Drogi Krzyżowej i całego poranka Wielkanocnego.
 • Panu Janowi – kościelnemu za ciągłą posługę w kościele, paniom: Janinie, Helenie, Zenonie za dbanie o czystość obrusów i szat liturgicznych, i za porządek w kościele paniom Annie i Marii.
 • Pani Dorocie i jej wspomagającym za dekoracje kwiatowe.
 • Wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do kościoła i Grobu Pańskiego.
 • Wszystkim uczestnikom porannych Jutrzni, ciągłego czuwania i adoracji Pana Jezusa oraz wieczornych Liturgii za obecność i modlitwę. Szczególnie zaś tym, którzy głośno i z hukiem obwieścili całej parafii, że Jezus naprawdę Zmartwychwstał i Żyje.
 1. Drugi dzień świąt Msze święte jak w niedzielę, tylko bez Reguta. Taca na KUL. Zapraszamy na uroczystą adorację Zmartwychwstałego Pana w II dzień świąt, 17 kwietnia o godz. 19.00. Adorację poprowadzi muzyczne uwielbienie Pana „Wniebogłosy”
 2. Nowenna przed świętem Miłosierdzia, w poniedziałek po Mszy św. godz. 9.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a przed mszą św. godz.. 18.00.
 3. Godzinie Miłosierdzia dla Świata w przyszłą niedziele o 15.00, będzie Koronka do Bożego Miłosierdzie i droga Światła i proszę o poprowadzenie tej drogi krąg DK św. Faustyny. Zapraszamy
 4. We środę spotkanie modlitewne o godz. 20.00 Odnowy w Duchu Świętym.
 5. Czwartkową adorację ofiarujemy za wspólnotę, która prowadzi adorację, za nasze rodziny, aby było w nich więcej miłości, szacunku, pokory, aby były Bogiem silne a wtedy będą powołania, będzie piękne oblicze parafii, Ojczyzny, oraz za misje, za poczęte życie, za uzależnionych i we wszystkich osobistych intencjach. Modlitwy prowadzi KŻR św. Faustyny.
 6. W piątek w Oktawie Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne
 7. W przyszłą niedziele taca na Caritas naszej diecezji.
 8. Pielgrzymka do Obór z naszej parafii odbędzie się 22 kwietnia. Wyjazd o godz.6.00 rano, a powrót późnym wieczorem.
 9. Akcje ewangelizacyjna:  w Niedziele Wielkanocne (pięć), przez Drogę Neokatechumenalną przy Kulfonie od godz. 16.00
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  Mariusz Krzemiński, kawaler i Agata Gontarczyk oboje z Celestynowa par. tut. 2

Bartłomiej Grzelak, kawaler Puznówki, par. Trąbki i Paulina Kołakowska, panna z Dąbrówki par. tut. Zap. 2.

Hubert Trawicki, kawaler Celinowa, par. Zatory i Justyna Przybysz, panna z Warszawy par. Wszystkich Świętych. Zap. 2.

Piotr Zgutka, kawaler z Celestynowa par. tut. i Monika Cacko, panna z Otwocka, par. św. Józefa. Zap. 2.

Robert Sokół, kawaler z Dąbrówki i Marta Goźlińska, panna z Celestynowa oboje par. tut. Zap. 1.

 1. Prasa katolicka Idziemy: