Kwi 02

Ogłoszenia duszpasterskie, 2 kwietnia 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE,
2 kwietnia 2017 r., 5 niedziela Wielkiego Postu.

 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę, o godz. 17.15. Można zyskać odpust zupełny za udział w tym nabożeństwie. Zapraszamy.
 2. Marsz świętości życia dzisiaj.. Mszą św. o godz. 11.00 w naszej katedrze rozpoczyna się modlitwa w tej intencji. Plakat na tablicy ogłoszeń i ulotki na stoliku przy drzwiach.
 3. W poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 19.00 w oratorium św. Faustyny nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka do 7 maja włącznie.
 4. W poniedziałek spotkania: 1) W sprawie Grobu Bożego i Ciemnicy – zapraszam rodziców dzieci kl. III gim., które przygotowują się do bierzmowania na godz. 20.00 do kościoła. 2) W sprawie Triduum Paschalnego – przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych, które pragną włączyć się w posługę, o godz. 20.30 lub elektronicznie.
 5. Wieczór Uwielbienia ze wspólnota Wniebogłosy i medytacja ignacjańska we wtorek o godz. 20.00
 6. Adoracja, w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana za wspólnotę, która prowadzi adorację, za nasze rodziny, aby było w nich więcej miłości, szacunku, pokory, aby były Bogiem silne, za misje, za poczęte życie, za uzależnionych i we wszystkich osobistych intencjach. Modlitwy prowadzi KŻR św. Dominika
 7. Pierwszy piątek miesiąca, 7 kwietnia. Wizyta u chorych od godz. 8.30. Msza św. godz. 15.00 i po niej Droga krzyżowa trasą naszej drogi fatimskiej. Na zakończenie drogi krzyżowej będzie poświecenie krzyża i postawienie za pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Msze św. i Drogę krzyżowa poprowadzi Bp Rafał Markowski Serdecznie zapraszamy. Tym razem liczymy na dużą obecność nie tylko dorosłych, ale dzieci i młodzieży. Godzina 17.45 wystawienie Najśw. Sakramentu koronka do Bożego Miłosierdzia i litania do Serca Pana Jezusa. Następnie Msza św. i dla pozostałych droga krzyżowa w kościele ok. godz. 19.00 i tę drogę krzyżową poprowadzi krąg Domowego Kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 8. W sobotę spotkanie dla ministrantów mł. – 8.30; Dzieci Boże – 10.30. Zapraszamy.
 9. Akcja zbierania nakrętek trwa. Bardzo dziękujemy za trwanie w tym dziele.
 10. Bardzo dziękuję za ofiary składane na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.
 11. Bardzo dziękuje wszystkim cichym sponsorom i składającym ofiary w kopertach i na konto. W każdą środę pragnę za Was Bogu dziękować.
 12. .Bardzo dziękuje p. Markowi Szelągowi, Dominikowi Jałosze, Romanowi Wyglądale, Tadeuszowi Kamińskiemu Jackowi Adamczykowi Janowi Grajdzie Janowi Jawnikowi Piotrowi Strakaczowi Henrykowi Żołądkowi Krzysztofowi Żołądkowi Dariuszowi Wesołowskiemu Marii Zebrowskiej Annie Strzeżysz Adamowi Jałosze i p. Jałosze bez imienia za wielka prace przy złożeniu ołtarza. Do pielęgnowanie ołtarza dokona się na miejscu. Wielkie Bóg zapłać.
 13. Słowa uznania i szacunku składam na ręce wszystkim, którzy dniu wczorajszym podjęli akcje sprzątania naszej trasy fatimskiej i najbliższej trasy drogi krzyżowej. Szczególnie p. Zdzisławowi Szostakowi za całe dzieło akcji swoim ciężkim sprzętem.
 14. Modlitewniki Anielskie są do nabycia przed kościołem po 5 zł. Proszę o modlitwy z tej książeczki w intencji misji.
 15. Palmy do nabycia u naszej młodzieży szkolnej i liturgicznej. Spierajmy dzieła naszych młodych przez zakup palemek u nich. Bóg zapłać.
 16. Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Romanowski, kawaler z Kozłowa Biskupiego, par. Najśw. Serca P.J. i Urszula Szuchnik, panna z Celestynowa, par. tut. Zap.2.

Marcin Kasprzak, kawaler z Starego Zambrzykowa, par. Sobienie Jeziory i Marta Monika Floriańczyk, panna z Celestynowa, par. tut. Zap. 2.

Krzysztof Komorzycki, kawaler z Celestynowa par. tut. i Sylwia Justyna Zawada, panna z Sobiekurska, par. Warszawice. Zap. 1.

Łukasz Gawryszewski, kawaler i Karolina Agnieszka Bonkowska, panna oboje z Celestynowa par. tut. Zap. 1.

 1. Prasa katolicka: Idziemy.