Ogłoszenia duszpasterskie, 23 września 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE,
23 września 2018 r., 25 niedziela zwykła

 1. Wójt Gminy Celestynów oraz Przewodniczący Rady Gminy Celestynów zapraszają na IV Celestynowski Bieg Uliczny, który odbędzie się 23 września 2018 r. W ramach programu, po raz pierwszy, odbędzie się sztafeta rodzinna, do udziału w której zachęcamy rodziców z dziećmi. Biegom towarzyszyły będą  różne atrakcje.  Osoby zainteresowane mogą dokonać rejestracji elektronicznie lub osobiście w dniu zawodów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronach Gminy Celestynów, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu  w Celestynowie i plakatach. Dziś zapisy od 11.00, a start od 13.00
 2. Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły kończymy Mszą św. 26 września o godzinie 18.00. Zapraszam.
 3. Spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o godzinę 20.00 w oratorium św. Faustyny. Zapraszam
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana za mieszkańców ul. Radzińskiej i Zwycięzców, a także wszystkie nasze parafialne sprawy, łącznie z uszanowaniem powagi dnia śmierci Pana Jezusa i za wszystkich wiele mówiących bez odpowiedzialności za wypowiadane słowo. Będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Kochani nie bójcie się korzystać z daru tej modlitwy.
 5. Spotkanie młodzieżowej wspólnoty Ruchu Światło-Życie w piątek o godz. 18.00; rozpoczniemy Mszą świętą, później w oratorium.
 6. Zbiórka ministrantów (SP. i Gim.) w sobotę, o godz. 8.30. Zapraszam kandydatów.
 7. Pielgrzymi do Ziemi Świętej, którzy wpłacili zaliczkę, proszę o dopłatę (1100zł).
 8. Młodzież i wszystkich chętnych do pojechania na Stadion Młodych zapraszam do dopisania się na listę (dziś i jutro!), są jeszcze wolne miejsca.
 9. Zapraszam do modlitwy różańcowej za naszą Umiłowaną Ojczyznę przed setną rocznicą odzyskania Niepodległości. Podaje program:
1.Modlitwa PJ w Ogrójcu 23 września
2.Biczowanie PJ 24 września
3.Cierniem ukoronowanie PJ 25 września
4.Droga Krzyżowa PJ 26 września
5.Śmierć PJ na Krzyżu 27 września
1.Zmartwychwstanie PJ 28 września
2.Wniebowstąpienie PJ 29 września
3.Zesłanie Ducha Świętego 30 września
 1. Akcja zbierania nakrętek trwa.
 2. Krzysztof Krupa, Proboszcz par. św. Jana Vianeya w Skrzeszewie zaprasza swoich ziomków na konsekracje kościoła 30.09. o godz.11.00. Plakat.
 3. Pamiętamy zespół muzyczny z Litwy Turgielanki. Jest propozycja, aby zrobić zbiórkę dla nich: artykułów chemicznych mydło, pasta do zębów, szampon, spożywczych: Olej, mąka, cukier, kasza jęczmienna, jaglana, makarony, przyprawy, jak również odzież nową czy używaną, ale niezniszczoną. Życie u nich nie jest takie łatwe. Przywozimy i składamy przy trzecich drzwiach Poradnia Życia Rodzinnego. Zbiórka będzie trwać do 23 października włącznie