Ogłoszenia duszpasterskie, 27 kwietnia 2014 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 r.

 1. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najśw. Sakramentu. Zapraszamy do kościoła na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia (bez mszy). Z tego powodu w Regucie Msza o godz. 16.30. Taca będzie przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
 2. W Niedzielę Miłosierdzia kanonizacja bł. Jana Pawła II w Rzymie o godz. 10.00, w naszej parafii Msza św. dziękczynna o godz. 18.00. Po mszach świętych zabieramy Iskrę Miłosierdzia do naszych domów, aby wieczorem wspólnie, całą rodziną pomodlić się, dziękując Bogu za dar św. Jana Pawła II.
 3. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do kościoła, a także zachęcamy do podtrzymywania praktyki nabożeństw przy kapliczkach i w rodzinach..
 4. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 maja, Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i Masza św. o godz. 18.00 oraz Czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie ofiarowana za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Modlitwę prowadzi młodzież Ruchu Światło-Życie.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 2 maja, Msza św. i możliwość spowiedzi o godz. 7.00; od godz. 9.00 odwiedziny chorych; O godz. 12.00 będzie Msza św. na zakończenie biegu papieskiego i również będzie możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca Zapraszamy nie tylko nasze dzieci z Dyrekcją i wszystkimi nauczycielami ale wszystkich chętnych. Będzie to Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II – intencja naszej szkoły podstawowej w Celestynowie. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. Wynagradzająca NSPJ. Na tej Mszy św. będzie spowiadał tylko jeden kapłan. Osobista adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie  Spowiedź od godz.17.30 Msza św. o godz. 18.00
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Modlitwy nasze rozpoczynamy o godz. 7.00. Msza św. Wynagradzająca Niepokal. Sercu Maryi o 8.00, a następnie o 9.00 i 10.30. Po południu są Msze św. ślubne i dobrze by było zostawić miejsce dla gości weselnych. Po południu niech będą tylko ci, którzy nie będą mogli być do południa na Mszach św. Dziękujemy za zrozumienie.
 7. W sobotę, również obchodzimy 223 Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 10.30 Msza św. za Ojczyznę po niej złożenie kwiatów pod pomnikiem i zapraszamy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Celestynowie na koncert patriotyczny. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.
 8. W przyszła niedzielę, 4 maja, na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Dobremu Bogu i prosić o błogosławieństwo na naszych braci strażaków z Celestynowa z racji ich jubileuszu 50-lecia istnienia. Zapraszamy
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  Tomasz Bąk,
   kawaler z Celestynowa par. tut. i Agnieszka Pyrko, panna z Józefowa, par. MB Częstochowskiej – zap. 2
  Przemysław Wasążnik
  , kawaler i Anita Brudek, panna, oboje z Celestynowa par. tut. – zap. 2
 10. Prasa katolicka. Idziemy:
 11. Uroczystość poświęcona Pamięci Prof. Hilarego Koprowskiego, polskiego bohatera narodowego, lekarza, naukowca, celestynowianina, odkrywcy szczepionki przeciw wirusowi polio. Zapraszamy 1 maja 2014 r. o godz. 16.00 do Szkoły Podstawowej w Celestynowie.  Sprzedawane będą cegiełki na tablicę pamiątkową poświęconą prof. Koprowskiemu. Program uroczystości w gablocie.