Ogłoszenia duszpasterskie, 4 listopada 2018 r. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE,
4 listopada 2018 r., 31 niedziela zwykła

 1. Zapraszam na adorację Najśw. Sakr. połączoną z modlitwą różańcową na godz. 17.15.
 2. Poniedziałek spotkanie dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii, którzy planują chrzest dziecka do 25 listopada włącznie o godz. 19.00 w oratorium św. Faustyny.
 3. We wtorek po Mszy św. o godz.17.00 koronka do św. Michała Archanioła..
 4. Spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 20.00 w oratorium.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana za zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach i za dusze w czyśćcu cierpiące. Przypominam, że II część różańca rozpoczyna się o godz. 20.00 zakończona nieszporami i apelem.
 6. Proszę wszystkich parafian, którzy włączyli się w modlitwę różańcową za Ojczyznę, aby zechcieli przynieść obrazek podpisany lub nie i złożyli do koszyczka, który od jutra będzie stał przy ołtarzu. Wszystkie obrazki, w dniu 11 listopada złożone będą, jako nasz dar w właściwym miejscu przygotowanym na pomniku. Niespodzianka.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować 100-lecie odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na koncert do kościoła na godz.11.30 następnie będzie Msza św. tuż po godz. 12.00 następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem i odsłonięcie tablicy pamiątkowej i poświecenie przy Urzędzie Gminy. Msze św. będzie celebrował i słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Małek.
 8. W dniach 1-8 listopada można uzyskać jeden raz dziennie odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych.
 9. Spotkanie mł. Ruchu Światło-Życie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00; w oratorium.
 10. Różaniec za naszą Ojczyznę przed setną rocznicą odzyskania Niepodległości. Program:
3. Cierniem ukoronowanie PJ 4 listopada
4. Droga Krzyżowa PJ 5 listopada
5. Śmierć PJ na Krzyżu 6 listopada
1. Zmartwychwstanie PJ 7 listopada
2. Wniebowstąpienie PJ 8 listopada
3. Zesłanie Ducha Świętego 9 listopada
4. Wniebowzięcie NMP 10 listopada
5. Ukoronowanie NMP na Królową Nieba i Ziemi 11 listopada
 1. Akcja zbierania nakrętek trwa.
 2. Zapraszam wraz ze wspólnotą „Wniebogłosy” na muzyczne uwielbienie Pana w przyszłą niedziele tj. 11 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Myśl modlitwy: Błogosławieni cisi robią wszystko, aby panować nad gniewem nie dążą do odwetu. Pragną, aby wśród ludzi panowała harmonia. Przeciwnicy gniew, zemsta to środki ich działania. Dla nich krzyk, dążenie po trupach. Ziemia drży z przerażenia, gdy słyszy ich kroki Wydaje im się, że są dziedzicami ziemi.
 3. Wszystkich, którzy zadeklarowali swój dar ufundowania ławki zgłaszają się albo do mnie albo bezpośrednio do p. Jacka Adamczyka. Koszt ławki jak zostało to powiedziane wynosi 2.500 zł.
 4. bp. Romuald Kamiński nasz pasterz diecezji zaprasza na 17 listopada do katedry na godz.12.00 wszystkich złotych i srebrnych jubilatów par małżeńskich na Msze św.
 5. Przypomnienie!!! Pielgrzymi do Ziemi Świętej: dzisiaj – autokar o 18.00, na lotnisku 19.30

Prasa katolicka: Idziemy, w zakrystii Któż jak Bóg.