OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 13 września 2020 r., 24 Niedziela Zwykła

 1. W kościele mogą przebywać tylko osoby w maseczkach, z zachowaniem odległości. Pamiętajmy o tym.
 2. Przypominamy, że obecnie w naszej parafii jest tylko dwóch księży. Może się zdarzyć, że w poniedziałek lub wtorek wieczorem będzie tylko jeden ksiądz. Dlatego prosimy, aby w tygodniu planować spowiedź przede wszystkim na poranne Msze święte, lub wieczorem od środy do soboty. W poniedziałki i wtorki wieczorem spowiedź będzie 15 min. przed Mszą świętą (w czasie Mszy może nie być księdza w konfesjonale). W niedziele spowiedź w czasie Mszy świętych. Dziękujemy za zrozumienie.
 3. Wszystkich zdecydowanych na zawarcie małżeństwa w przyszłym roku zapraszamy do rezerwowania terminów ślubów.
 4. Zapraszam jutro wszystkie wspólnoty i chętnych na Msze św. na godz. 20.00
 5. Sołtys Celestynowa, Tomasz Wyglądała, zaprasza mieszkańców na zebranie w sprawie podziału funduszu sołeckiego w poniedziałek, 14.09 o g. 18:00 do hali sportowej.
 6. Zapraszam na spotkania modlitewne wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym w środy na godz. 20.00. Wracamy do naszych rekolekcji, które zostały przerwane przez pandemię.
 7. Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek ofiarujemy za zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach i za dusze czyśćcu cierpiące. Druga część różańca o godzinie 20.00, zakończona nieszporami i Apelem…
 8. Oazę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie po tejże Mszy św.
 9. Ministrantów młodszych i kandydatów oraz chętnych na ministrantów zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 do Oratorium św. Faustyny.
 10. Zapraszamy dziewczęta na spotkania Apostołek Maryi z s. Emilianą. Sobota, 19.09 g.10:00 – kl. od 2 do 6, a o g. 11:00 – od 7 wzwyż.
 11. W przyszłą niedzielę prosimy o przyniesienie ze sobą dowodów osobistych. Będą zbierane podpisy pod projektem obywatelskim ustawy „STOP LGBT”, która ma na celu wprowadzenie gwarancji faktycznej ochrony małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa poprzez eliminację z przestrzeni publicznej zgromadzeń negujących te podstawowe wartości. (Z tekstem ustawy i uzasadnieniem można zapoznać się na stronie https://lgbtstop.pl/zbieraj-podpisy/)
 12. Zapraszam w przyszłą niedzielę tj. 20 września na godz. 17.00 rodziców i młodzież klas VIII na spotkanie w sprawie rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 13. Zapraszam w przyszłą niedzielę tj. 20 września na godz. 19.00 rodziców dzieci komunijnych na spotkanie z racji I komunii świętej Waszych dzieci.
 14. Proszę o modlitwę w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 15. Akcja zbierania nakrętek trwa.
 16. Zapowiedzi:
  1. Tomasz Kalużny, kawaler z Celestynowa par. tut. i Justyna Opólska, panna z par św. Bartłomieja w Żelechlinku 3.
  2. Łukasz-Mieczysław Ruciński, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Warszawie (katedra) i Anna Główka, panna z Celestynowa par. tut. 1.

Prasa katolicka: Niedziela Gość niedzielny i Idziemy ….