OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 17 maja 2020 r., 6 Niedziela Wielkanocna

 1. W kościele może przebywać tylko 1 osoba na 10 m2, nasza świątynia ma powierzchnię 305 m2, w związku z tym w środku może być tylko 31 osób. (bardzo prosimy o odpowiedzialne podejście do tych ograniczeń)
 2. Wprowadzam aż do odwołania możliwość przyjęcia Komunii św. po niedzielnej wieczornej Eucharystii do 19.30.
 3. Rozpoczynamy I Komunie święte w naszej parafii i 11 grupach. Bardzo proszę rodziców, aby sumiennie pilnowali swoich spotkań. Natomiast ojców dzieci proszę o rozważenie zrealizowania propozycji odświeżenia kostki wokół kościoła.
 4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie z wyjątkiem czwartków o godzinie 17.40
  w czwartki po Mszy św. o godzinie 18.00 a w niedzielę o 17.40.
 5. W ramach naszych adoracji czwartkowych rozważania będą przygotowywane przez kapłanów. Intencja stała o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Modlić się będziemy o deszcz. Nie ma modlitwy wstawienniczej.
 6. W czasie prywatnych modlitw pamiętajmy o intencji związanej z korona wirusem: w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 7. Przypominamy, że obowiązek dorocznej wielkanocnej komunii świętej (a co za tym idzie i dorocznej spowiedzi) należy wypełnić do Niedzieli Trójcy Świętej (jest to niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – w tym roku wypada: 7 czerwca) Nasza propozycja jest taka, aby zacząć wypełniać to zobowiązanie na Mszach świętych w ciągu tygodnia. (pamiętajmy, że w kościele może być tylko 20 osób)
 8. Aż do odwołania Msze święte niedzielne o godz. 12:00 będą transmitowane przez TVC (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/). W sposób szczególny do udziału w naszych Mszach zapraszamy dzieci. Kazania będą skierowane do nich.
 9. Akcja zbierania nakrętek trwa
 10. Od soboty działa monitoring przy pojemniku na cmentarzu. Będzie również tablica informacyjna, że ten pojemnik służy tylko na odpady cmentarza. Kochani nie jest to pojemnik gminny. Dziękuje na zrozumienie i uszanowanie tej decyzji.
 11. Zapowiedzi:
  1. Jakub Jasiński, kawaler z par. św. Trójcy w Kołbieli i Klaudia Antolik, panna z Reguta, par Celestynów 2;
  2. Damian Matejczuk, kawaler z Celestynowa, par. Celestynów i Karolina Winek, panna z Chrosny, par. św. Trójcy w Kołbieli 2;
  3. Piotr Morawski, kawaler z par. MB Różańcowej w Piasecznie i Marzena Tomiel, panna z Celestynowa, par. Celestynów 2;
  4. Krzysztof Zbigniew Pietraś, kawaler z par. św. Andrzeja Apostoła w Warszawie i Marta Biesiada, panna z Celestynowa, par. Celestynów 1;

Prasa katolicka: Niedziela i Gość niedzielny. Idziemy … Do odebrania w zakrystii jest Któż jak Bóg.