OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26 kwietnia 2020 r., 3 Niedziela Wielkanocna

  1. W kościele może przebywać tylko 1 osoba na 15 m2, nasza świątynia ma powierzchnię 305 m2, w związku z tym w środku może być tylko 20 osób. (bardzo prosimy o odpowiedzialne podejście do tych ograniczeń)
  2. Wprowadzam aż do odwołania możliwość przyjęcia Komunii św. po niedzielnej wieczornej Eucharystii do 19.30. Msza w Regucie o godz. 16.00.
  3. Wracamy do naszych adoracji czwartkowych. W tym tygodniu będą zaległe modlitwy wypominkowe i za dusze w czyśćcu cierpiące. Druga część różańca rozpocznie się o godz. 20.00. Potem nieszpory i Apel. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca 1 maja. Nie będzie wizyty u chorych. Msze św. o godz. 7.00 15.00 i 18.00 Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i Eucharystii podczas każdej Mszy św. oraz od godziny 11.00 do 12.00 i w czasie trwania adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 15.00. Zakończenie adoracji o godz. 17.30 litanią do Serca Pana Jezusa i nabożeństwo majowe. Otrzymaliśmy dyspensę od naszego ks. Bpa Ordynariusza i nie ma postu w piątek.
  5. 2 maja w tym roku obchodzimy Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00 9.00 10.30 za Ojczyznę i o godz. 18.00. Jest to również I sobota miesiąca. Różaniec i rozważanie celebrujemy w domach. Nabożeństwo majowe o 17.45.
  6. W czasie prywatnych modlitw pamiętajmy o intencji związanej z korona wirusem: w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  7. Przypominamy, że obowiązek dorocznej wielkanocnej komunii świętej (a co za tym idzie i dorocznej spowiedzi) należy wypełnić do Niedzieli Trójcy Świętej (jest to niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – w tym roku wypada: 7 czerwca) Nasza propozycja jest taka, aby zacząć wypełniać to zobowiązanie na Mszach świętych w ciągu tygodnia. (pamiętajmy, że w kościele może być tylko 20 osób)
  8. Aż do odwołania Msze święte niedzielne o godz. 12:00 będą transmitowane przez TVC (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/). W sposób szczególny do udziału w naszych Mszach zapraszamy dzieci. Kazania będą skierowane do nich.
  9. Drodzy Parafianie. Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy na różny sposób śpieszą z ofiarami na tacę byśmy mogli funkcjonować z racji pandemii. Kiedy się ona skończy wie tylko Bóg. My mamy tylko przypuszczenia Z tej racji chciałbym tylko przekazać pewne informacje. Skorzystam z pieniędzy, które zostały z tamtego roku i dokończę ławki w kościele oraz będą wykonane niezbędne wręcz konieczne prace przy budynkach parafialnych. Zawieszam wszystkie większe prace aż do czasu ustania pandemii jak również ograniczę pracę posługujących w naszej parafii. Jeszcze raz dziękuję za wszelkie dobro jakiego doświadczam od Was. Niech Jezus Zmartwychwstały Wam błogosławi.
  10. Akcja zbierania nakrętek trwa

Prasa katolicka: Niedziela i Gość niedzielny. Idziemy … Do odebrania w zakrystii jest Któż jak Bóg.