OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5 kwietnia 2020 r., Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Dziękujemy za wykonanie palm do dekoracji kościoła.
 2. Bp Warszawsko-Praski, Romuald Kamiński, przedłużył dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy św. do odwołania.
 3. Przypominamy, że w świątyni może przebywać tylko 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje. Jest prośba policji, aby przed kościołem nie było nikogo.
 4. Adoracje Najświętszego Sakramentu w czwartek, Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Nabożeństwa Gorzkich Żali, Spotkania Odnowy w Duchu Świętym w środę, Spotkania kandydatów i ministrantów mł. (do kl. VI), Spotkania Oazy, Próby Chóru, Kawiarenka odwołane.
 5. W czasie prywatnych modlitw pamiętajmy o intencji związanej z koronawirusem: w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 6. Nie ma spotkania przed chrztem 6 kwietnia. Sprawy związane z chrztami ustalamy indywidualnie w kancelarii.
 7. W wtorek po Mszy św. o godz.17.00 będzie koronka do Boga Ojca. W tym miesiącu Msza święta wypominkowa będzie wyjątkowo nie w czwartek ale we wtorek o godz. 18:00. Będzie sprawowana tylko Msza święta. Odczytanie osób polecanych modlitwie oraz różaniec w ich intencji będzie w późniejszym terminie. Ogłosimy kiedy.
 8. Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy będzie w czasie Mszy świętych.
  W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę NIE BĘDZIE SPOWIEDZI. Komunia święta dla chętnych w Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański i o godz. 15.00 po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  Jednocześnie przypominamy, że obowiązek dorocznej wielkanocnej komunii świętej (a co za tym idzie i dorocznej spowiedzi) należy wypełnić do Niedzieli Trójcy Świętej (jest to niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – w tym roku wypada: 7 czerwca)
 9. Udział w celebracjach Triduum Paschalnego z racji na ograniczenia epidemiologiczne jest niestety ograniczony. Przypominamy, że w świątyni może przebywać tylko 5 osób. Te 5 osób będą stanowiły tylko osoby zajmujące się posługą w czasie liturgii i zostały one już wyznaczone. Celebracje Triduum Paschalnego z naszego kościoła będą transmitowane w Internecie przez TVC, Telewizję Celestynów. (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/) Zachęcamy do skorzystania z tej formy uczestnictwa w Liturgiach Wielkiego Tygodnia naszych parafian, którzy pozostaną w domu.
 10. Możliwość uczestnictwa we Mszy świętej transmitowanej z naszej parafii będzie możliwa od dzisiejszej niedzieli od Mszy świętej o godz.: 18:00 (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/).
 11. Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego:
  1. Wielki Czwartek – Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa
   Jest tylko Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. (będzie transmitowana przez TVC) (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/). Po liturgii kościół będzie otwarty do godz. 20:00
  2. Wielki Piątek – Jest to dzień, w którym Chrystus został ofiarowany za nas na krzyżu. Rozmyślamy nad męką Jezusa, adorujemy krzyż i wstawiamy się do Boga za zbawienie całego świata.
   Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
   W ciągu dnia możliwa jest adoracja Pana Jezusa w ciemnicy, w godzinach od 9:00 do 17:30. Przypominamy, że w świątyni może przebywać tylko 5 osób. PROSIMY NIE WCHODZIĆ DO ŚWIĄTYNI, JEŚLI W ŚRODKU JEST 5 OSÓB – NALEŻY POCZEKAĆ PRZED KOŚCIOŁEM, ZACHOWUJĄC ODSTĘP OK. 2-3 metrów MIĘDZY OSOBAMI. Pamiętajmy, że inni też chcieliby pomodlić się w kościele, dlatego prosimy, by czas indywidualnej adoracji nie przekraczał 10 minut.
   Liturgia Męki Pańskiej tylko o godz. 18:00 (będzie transmitowana przez TVC) (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/). (nie ma Liturgii o godz. 15:00). W jej trakcie będzie krótka adoracja Krzyża. Indywidualna adoracja Krzyża będzie możliwa po Liturgii. Przypominamy, że nie całujemy Krzyża. Aż do Wigilii Paschalnej przed Krzyżem się przyklęka (jak przed Najświętszym Sakramentem).
   Po Liturgii Męki Pańskiej kościół będzie otwarty do godz. 21:00. Przypominamy, że w świątyni może przebywać tylko 5 osób.
  3. Wielka Sobota – Jest to dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, Rozważając mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego zmartwychwstanie.
   Obowiązuje post jakościowy
   W tym roku, decyzją biskupa, nie ma w kościele błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Należy dokonać tego sami w swoich domach, korzystając z modlitwy podanej na stronie internetowej (https://diecezja.waw.pl/6953), albo w zwykły sposób, odmawiając modlitwę przed jedzeniem. Należy skorzystać z zeszłorocznej wody święconej. W późniejszym czasie podamy informacje, kiedy i w jaki sposób będzie można zapatrzyć się w świeżą.W ciągu dnia możliwa jest adoracja Pana Jezusa w grobie, w godzinach od 9:00 do 19:30. Przypominamy, że w świątyni może przebywać tylko 5 osób. PROSIMY NIE WCHODZIĆ DO ŚWIĄTYNI, JEŚLI W ŚRODKU JEST 5 OSÓB – NALEŻY POCZEKAĆ PRZED KOŚCIOŁEM, ZACHOWUJĄC ODSTĘP OK. 2-3 metrów MIĘDZY OSOBAMI. Pamiętajmy, że inni też chcieliby pomodlić się w kościele, dlatego prosimy, by czas indywidualnej adoracji nie przekraczał 10 minut.
  4. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – upamiętnia świętą noc zmartwychwstania Pańskiego.
   Święta Wielkanocne rozpoczynają się od Wigilii Paschalnej, która jest najważniejszą Mszą świętą w całym roku. Sprawowana jest ona w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania (jest to już Msza niedzielna).
   W naszej parafii Wigilia Paschalna będzie o godz. 20:00. (będzie transmitowana przez TVC https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/).
   W poranek Wielkanocny Msza święta rezurekcyjna będzie o godz. 6:00 (będzie transmitowana przez TVC) (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/). (nie ma Mszy o godz. 7:00). W tym roku opuszcza się procesję, lecz jedynie przy śpiewie oraz biciu w dzwony przenosi się Najśw. Sakrament z Grobu Pańskiego na ołtarz w prezbiterium.
   Pozostałe Msze święte o godz.: 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie ma Mszy o 16:00 w Regucie. (Msza o g. 12:00 będzie transmitowana przez TVC) (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/).
  5. Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy o 16:00 w Regucie. (Msza o g. 12:00 będzie transmitowana przez TVC) (https://tvccls.pl/tvcplayer/transmisja-mszy-swietej-z-kosciola-pw-wnmp-w-celestynowie/).
 12. Na parafialnej stronie Facebook zostały umieszczone obrazki do kolorowania dla dzieci.
 13. Zapowiedzi: Mateusz Buryta, kawaler z par. św. Jana Nepomucena we Frampolu
  i Iga-Katarzyna Warnicka, panna z Celestynowa, par. tut. 2.
  Szymon Józef Olender, kawaler z Celestynowa, par. tut. i Magdalena Agnieszka Pietrucha, panna z par. św. Wita w Karczewie Zap. 1.
 14. Akcja zbierania nakrętek trwa
 15. Prasa katolicka: Zaległa Niedziela do nabycia w zakrystii. Idziemy …wersja elektroniczna zachęcamy (http://www.idziemy.pl/)