Pielgrzymka do Francji, 14-23 kwietnia 2020

FRANCJA

Pielgrzymka z Parafii Celestynów

 

NEVERS – ARS – LA SALETTE – AVIGNON – CARCASSONNE – LOURDES –

 TOURS – BLOIS – PARYŻ – BANNEUX

Termin: 14 -23 kwietnia 2020 (10 dni) Cena: PLN +  EUR

 

1 dzień – wtorek, 14 kwietnia

CELESTYNÓW –  LEGNICA – ZGORZELEC

O godz. 10.00 wyjazd sprzed kościoła w Celestynowie. Przejazd do Legnicy, miejsca Cudu Eucharystycznego. Nawiedzenie Kościoła św. Jacka. Przejazd do Zgorzelca na kolację i nocleg.
2 dzień – środa, 15 kwietnia

ZGORZELC –  NEVERS

Bardzo wczesny wyjazd w kierunku Francji (ok. 4.00); nawiedzenie kościoła w Nevers (relikwie św. Bernadety); kolacja i nocleg
3 dzień – czwartek, 16 kwietnia

NEVERS – PARAY-LE-MONIAL – ARS – LA SALETTE

Po śniadaniu przejazd do Paray-le-Monial: nawiedzenie bazyliki i Kaplicy Objawień. Przejazd do Ars – zwiedzanie miejsc związanych ze św. Janem Vianneyem. Przejazd do La Salette zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień – piątek, 17 kwietnia

LA SALETTE – AVIGNON

Pobyt w Sanktuarium Madonny w La Salette – Msza św., śniadanie, zwiedzanie Sanktuarium, czas na modlitwę. Przejazd do Avignon – zwiedzanie (m.in. spacer po słynnym moście w Avignonie). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5 dzień – sobota, 18 kwietnia

AVIGNON – CARCASSONNE – LOURDES

Po śniadaniu wyjazd do Lourdes. Po drodze zwiedzanie miasta Carcassonne. Zakwaterowanie, obiadokolacja i pobyt w Sanktuarium w Lourdes. Możliwość uczestnictwa w procesji różańcowej.
6 dzień – niedziela, 19 kwietnia

LOURDES

Pobyt w Sanktuarium w Lourdes – Msza św., śniadanie. Zwiedzanie – Bazylika MB Różańcowej, Grota Objawień; dom rodzinny św. Bernadety. Możliwość kąpieli w basenach z wodą z cudownego źródła. Po obiadokolacji możliwość uczestniczenia w procesji różańcowej. Dla chętnych również możliwość uczestniczenia we Mszy św. wieczornej, która odprawiana jest w Grocie Objawień. Nocleg.
7 dzień – poniedziałek, 20 kwietnia

LOURDES – TOURS

Po Mszy św. i po śniadaniu przejazd do Tours – zwiedzanie Bazyliki św. Marcina. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Tours.
8 dzień – wtorek, 21 kwietnia

TOURS – BLOIS – PARYŻ

Po śniadaniu przejazd do Blois – zwiedzanie jednego z Zamków nad Loarą. Przejazd do Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie. Wzgórze Montmartre oraz Bazylika Sacre-Coeur. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Paryża.
9 dzień – środa, 22 kwietnia

PARYŻ – BANNEUX

Po śniadaniu zwiedzanie Paryża – Kaplica Cudownego Medalika, katedra Notre Dame, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Plac Zgody, Panteon i Kościół Inwalidów (z zewnątrz). Przejazd .do hotelu w okolice Banneux. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10 dzień – czwartek, 23 kwietnia

BANNEUX –  CELESTYNÓW

Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Ubogich. Msza św. Przejazd do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Program obejmuje:

·       przejazd autokarem

·       noclegi w pokojach z łazienkami

·       śniadania i obiadokolacje

·       opiekę pilota i opiekę duszpasterską (codzienna Msza św.)

·       przewodników i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

·       ubezpieczenie KL i NNW

  I wpłata przy zapisie (do 15 grudnia 2019): 1000 zł           

II wpłata do 14 marca 2020: pozostała kwota