Chór Caelestis

SZCZĘŚĆ BOŻE

Chór „Caelestis”, przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie zaprasza wszystkich, którzy cenią sakralny śpiew liturgiczny oraz posiadają słuch muzyczny, do udziału we wspólnym śpiewie i ubogacania liturgii.

Spotykamy się na próbach, jeden raz w tygodniu (w czwartki, o godz. 19.00) w sali św. Cecylii, w podwórzu celestynowskiej plebanii. Próba trwa półtorej godziny. Na naukę poszczególnych głosów wykorzystujemy również pocztę elektroniczną, usprawniając w ten sposób pracę chóru (obecnie przymierzamy się do wykorzystania w tym celu zakładki, którą właśnie przeglądasz).

Zajmujemy się oprawą liturgiczną mszy św. w celestynowskiej świątyni, głównie podczas uroczystości i świąt kościelnych, a także w niedziele w ciągu roku. Wykonujemy głównie pieśni liturgiczne (3 i 4 głosowe), a także śpiewy gregoriańskie i aklamacje.

W imieniu Ks. Proboszcza, wszystkich chórzystów oraz własnym serdecznie zapraszam.
Sławomir Wąsowski
– muzyk kościelny
tel. kom.: 605 091 234
e-mail: swasowski@op.pl

 

Poniżej próbka naszych umiejętności 🙂

Posłuchaj całego koncertu na YouTube

TVC – relacja z koncertu

W niedzielę 13 stycznia 2019 nasz chór wystąpił w pierwszym Koncercie Kolęd Chórów Powiatu Otwockiego. 

Obejrzyj nasz występ 🙂 [Prosimy o wybaczenie operatorowi.]

Tutaj możesz przeczytać artykuł o koncercie.

 

CHÓR PARAFIALNY

CAELESTIS

Kościelny chór parafialny istnieje od 6 września 2012 r. Jest to chór 4-ogłosowy, mieszany, liczący obecnie 21 osób . Jego członkowie, to osoby prowadzące życie sakramentalne, odznaczające się wysoką kulturą śpiewu, znajomością liturgii, niektóre z kilkuletnim doświadczeniem pracy w chórze i dużymi umiejętnościami wokalnymi. Każde spotkanie rozpoczyna i kończy się modlitwą, z prośbą o dary Ducha Świętego, potrzebne do należytego posługiwania Kościołowi i dziękczynieniem za otrzymane łaski.

CAELESTIS ubogaca liturgię w celestynowskiej świątyni, głównie podczas uroczystości, świąt, jak również w niedziele całego roku kościelnego. Swoim śpiewem – modlitwą wielbi Boga, Maryję i Świętych Pańskich oraz uświetnia Eucharystię, pomagając w głębszym jej przeżywaniu.

Repertuar obejmuje ok. 50 utworów muzyki sakralnej. Wśród nich, głównie:
– pieśni liturgiczne (3 i 4 głosowe) na wszystkie okresy w roku kościelnym;
– śpiewy gregoriańskie;
– litanie;
– aklamacje;
– ostinata;

Pieśni liturgiczne posiadają swoistą głębię, którą chór CAELESTIS stara się oddawać, mimo swych ograniczeń. Pragnie, aby w ich zanurzeniu, człowiek mógł odnaleźć swoją tożsamość i zacieśnić więź z Bogiem.

Sławomir Wąsowski

Dla chóru