OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30 maja 2021 r., 9 Niedziela Zwykła. Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 1. W kościele mogą przebywać tylko osoby w maseczkach, z zachowaniem odległości i pamiętajmy o dezynfekcji.
 2. Zapraszam dziś na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17:15 zakończoną nabożeństwem majowym. Modlić się będziemy w intencji ustania pandemii.
 3. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku czerwcowe. Nabożeństwa codziennie po Mszy św. wieczornej. Środa i piątek ok. godziny 19.00, a w pozostałe dni ok. godziny 18.40.
 4. Zapraszam dzieci z kl. III a z rodzicami w poniedziałek i we wtorek na godz. 19.00. Będzie przygotowanie do I komunii św.
 5. We wtorek po Mszy św. koronka do Boga Ojca i nabożeństwo czerwcowe.
 6. W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godz.: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.
 7. W tym roku przebieg procesji Bożego Ciała będzie według wzoru z zeszłego roku. Tradycyjnej procesji do 4 ołtarzy nie będzie. O godzinie 12:30 wyruszy konna procesja z Najświętszym Sakramentem, aby odwiedzić całą parafię. Będą dwie trasy odwiedzin. Proszę o zapoznanie się z nimi na stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń. Około 5 minut przed przejazdem Najświętszego Sakramentu po wyznaczonej trasie będzie jechał samochód sygnalizujący dzwonami zbliżanie się procesji, abyście mogli wyjść na czas. Trasy Bożego Ciała:
  1. 1: kościół, Otwocka, Mazowiecka, Poprzeczna, Pogorzelska, Karczewska, Strażacka, Mazowiecka, Prosta, Obrońców Pokoju, Mokra, Żurawia, Reymonta, Wojska Polskiego, Broniewskiego, Sienkiewicza, Wojska Polskiego, Kolejowa, Obrońców Pokoju, przejazd kolejowy, Plantowa, Rękasa, Kupiecka, Chopina, kościół;
  2. 2: kościół, św. Kazimierza, Wąska, Miodowa, Wrzosowa, Osiecka, Narutowicza, Witosa, Leśna, Regucka, Laskowska, Lasek (przy Unipress zawracamy), Radzińska, Otwocka, Prusa, Leśna, Orzeszkowej, Szkolna, Otwocka, kościół.
  3. Regut i Tabor – zapraszamy na pl. św. Floriana na godz. 15:00. Zaśpiewamy pieśń Eucharystyczną, a po niej w czasie modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia kapłan przejdzie i pobłogosławi rodziny zebrane na placu. Przed budynkiem straży proszę przygotować mały ołtarz.
 8. Zapraszam w czwartek, po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy za powołanych i o nowe powołania do Winnicy Pańskiej.
 9. Bardzo proszę parafian o modlitwę za dzieci komunijne, i za młodzież, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania. Proszę również o modlitwę za ks. Biskupa Jacka.
 10. W dniach od 4 do 11 czerwca, razem z całym Kościołem w Polsce, podejmujemy przygotowanie modlitewne przed 100-leciem poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa oraz ponownym zawierzeniem Polski Bożemu Sercu. Będzie to modlitewne i duchowe przygotowanie, polegające na godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, jako zadośćuczynienie nie tylko za grzechy, lecz także za wszelkie przejawy braku miłości wobec Miłości Boga objawionej na krzyżu.
  • W piątek (4 czerwca) – adoracja będzie jak w każdy I piątek miesiąca między Mszami o 15:00 i o 18:00.
  • W sobotę (5 czerwca) po nabożeństwie czerwcowym (po Mszy św. o godz. 18:00).
  • W niedzielę (6 czerwca) od godz. 17:00.
  • W piątek 11 czerwca, we wszystkich kościołach w Polsce, zostanie odmówiony akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa.
 11. 4 czerwca – I piątek miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 8.30. Msze św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja zakończona nabożeństwem czerwcowym (godz. 17:45). Pamiętajmy o spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusa za nasze grzechy i bliźnich. Spowiadamy od 6:30, 14:30 i 17:00.
 12. 5 czerwca – I sobota miesiąca. Modlitwy rozpoczynamy o godz. 7.00. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 8:00.
 13. s. Emiliana zaprasza na spotkanie formacyjne dziewczynki młodsze na godz. 10:00, a starsze na godz. 11:00
 14. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 15. Zapowiedzi:
  1. Mateusz-Dawid Kobus, kawaler z Celestynowa par. tut. i Karolina Paska, panna z Otwocka par. M.B. Królowej Polski w Otwocku 2
  2. Mateusz Sęk, kawaler z Celestynowa par. tut. i Klaudia Piesiewicz, panna z Osiecka par. św. Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku 2
  3. Piotr Kmoch, kawaler z Kamieńczyka par. Wniebowzięcia N.M.P. w Kamieńczyku i Marta Witak, panna Celestynowa par. tut. 2
 16. Transmisje Mszy świętych z naszego kościoła są na stronie Msze.live (https://app.transmi.to/player/80). Link na stronie internetowej parafii i facebooku. Godziny najbliższych transmisji:
  1. Środa (02.06): g. 18.00 Nowenna do M.B.N.P. i Msza św.
  2. Piątek (04.06): g. 18:00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
  3. Niedziela (06.06): Msza św. g. 10:30.
 17. Proszę o modlitwę w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 18. Akcja zbierania nakrętek trwa. Bardzo dziękuję.
 19. Prasa katolicka: Idziemy 5zł; Niedziela 6 zł; Gość niedzielny 6 zł. Jest do odebrania w zakrystii Któż jak Bóg.