OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6 grudnia 2020 r., 2 niedziela Adwentu

 1. W kościele mogą przebywać tylko osoby w maseczkach, z zachowaniem odległości. Tylko 20 osób. Pamiętajmy o tym.
 2. Możliwość przyjęcia Komunii św. w niedzielę od 14:00 do 14:30.
 3. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z różańcem o g. 17:15
 4. Dzisiaj puszka dla Kościoła na Wschodzie.
 5. Roraty codziennie o godzinie 6.45. Matka Boża czekała na zaproszenie do naszych domów. Przynosimy jeden raz karteczki ze swoimi imionami i nazwiskami (dorośli i dzieci). Losujemy każdego dnia jedną karteczkę. Po Mszy św. zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
 6. Program rekolekcji na wtorek i środę: Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 6.45 (Roraty), 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek – kwadrans przed Mszami świętymi. Dzieci przychodzą z rodzicami.
 7. Wznawiamy transmisje Mszy świętych z naszego kościoła. Będą one miały trochę inną formę. Na razie będzie można modlić się z nami przez transmisję na naszej stronie facebooka. Godziny najbliższych transmisji:
  • niedziela (6 grudnia): g. 10:30
  • poniedziałek i wtorek (7 i 8 grudnia): g. 20:00 (rekolekcje)
  • od środy do soboty (9-12 grudnia): g 6:45 (Roraty)
  • niedziela (13 grudnia) g: 10:30 (Msza z kazaniem dla dzieci)
 8. Zapraszam we wtorek na godz.12.00. Godzina łaski dla świata. Będą godzinki i różaniec. Rano nie będzie godzinek.
 9. 8 grudnia od godzinie 21.00, w porze Apelu Jasnogórskiego prosimy, aby zapalić w oknach swoich domów świece i roratnie lampiony. W duchowej jedności z Jasną Górą odmówmy jedną dziesiątkę różańca w intencji ładu moralnego i pokoju społecznego w naszej Ojczyźnie. Z Jasnej Góry modlitwie tej będzie przewodniczył abp Wacław Depo. Transmitować ją będzie TV TRWAM i Radio Maryja.
 10. Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek ofiarujemy za zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach i za dusze w czyśćcu cierpiące. Druga część różańca o godz. 20.00 zakończona nieszporami za zmarłych i Apelem.
 11. Konferencja przed chrztem dziecka planowanym do 7 lutego włącznie będzie w poniedziałek 14 grudnia o godz. 19.00 w kościele. Dotyczy to również osób będących chrzestnymi poza parafią.
 12. Bardzo dziękuję za kwiaty i światło, które przez cały listopad paliło się na grobie Waszych księży Proboszczów a moich poprzedników. Bóg zapłać..
 13. organista rozprowadza poświęcone opłatki wigilijne w naszej Parafii. W związku z epidemią nie będzie wchodził do domów. Spotkania będą się odbywać na zewnątrz. Ofiary złożone przy tej okazji są częścią wynagrodzenia p. Sławka za jego pracę w naszej Parafii. Z góry dziękuję za przyjęcie naszego organisty i złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać.
 14. Świece adwentowe są do nabycia w zakrystii.
 15. Na tablicy ogłoszeń jest plakat Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku. Obyśmy nie musieli korzystać.
 16. Proszę o modlitwę w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 17. Akcja zbierania nakrętek trwa. Bardzo dziękuję.
 18. Zapowiedzi:
  • Janusz Popis, stanu wolnego z Dąbrówki, par. tut. i Sylwia Katarzyna Przeor, panna z par. Opieki NMP w Radomiu. Zap.3.
  • Krystian Mróz, kawaler i Aleksandra Trzpil, panna, oboje z Celestynowa par. tut. Zap.3.
  • Michał Ziętala, kawaler z Celestynowa par tut. i Ilona-Monika Wierzgacz, panna z Garwolina par. Przemienia Pańskiego w Garwolinie Zap.1
 19.  Prasa katolicka: Idziemy:.. Gość niedzielny 6 zł